Hyppää sisältöön

Yhteystiedot

Ihmisoikeusliitto

Toinen linja 17, 2. krs
00530 Helsinki

Sähköposti
info@ihmisoikeusliitto.fi

Sähköpostiosoitteet muotoa
etunimi.sukunimi@ihmisoikeusliitto.fi

Mediayhteydenotot: Viestintäpäällikkö Reetta Helander, p. 044 706 2392

Ihmisoikeusliiton tilat ovat esteettömät.

Ihmisoikeusliitolla ei ole juristipalvelua tai -neuvontaa, joten valitettavasti emme voi auttaa yksittäisiä ihmisiä oikeudellisissa ongelmissa.

Henkilökuntamme

Lisätietoja

Kaari Mattila

Pääsihteeri / Secretary-General


Johtaminen, vaikuttaminen, ihmisoikeuspolitiikka, kansainvälinen ihmisoikeustyö

kaari.mattila@ihmisoikeusliitto.fi

Heli Markkula

Vaikuttamistyön päällikkö / Head of Advocacy


Yleinen ihmisoikeuspolitiikka sekä taloudelliset ja sosiaaliset oikeudet

+358 44 7389120 heli.markkula@ihmisoikeusliitto.fi

Aija Salo

Ihmisoikeuksien asiantuntija / Human Rights Adviser


+358 44 742 0404 aija.salo@ihmisoikeusliitto.fi

Heta Hölttä

Ihmisoikeuksien asiantuntija / Human Rights Adviser


+358 44 742 0402 heta.holtta@ihmisoikeusliitto.fi

Duin Ghazi

Sukupuolittuneen väkivallan vastaisen työn päällikkö / Manager, gender-based violence


+358 44 742 0413 duin.ghazi@ihmisoikeusliitto.fi

Johanna Latvala

Asiantuntija, sukupuolittuneen väkivallan vastainen työ / Adviser, gender-based violence


Tyttöjen sukuelinten silpominen ja nk. kunniaan liittyvä väkivalta, seksuaali- ja lisääntymisoikeudet, vaikuttaminen, koulutuspyynnöt

+358 44 7061447 johanna.latvala@ihmisoikeusliitto.fi

Solomie Teshome

Asiantuntija, sukupuolittuneen väkivallan vastainen työ / Adviser, gender-based violence


Tyttöjen sukuelinten silpominen, seksuaali- ja lisääntymisoikeudet

+358 44 742 0411 solomie.teshome@ihmisoikeusliitto.fi

Anna Salmivaara

Asiantuntija, taloudelliset ja sosiaaliset oikeudet / Adviser, Economic and Social Rights


+358 44 491 9422 anna.salmivaara@ihmisoikeusliitto.fi

Sophia Lawson Hellu

Avustava asiantuntija, taloudelliset ja sosiaaliset oikeudet / Junior Adviser, Economic and Social Rights


+358 44 7420401 sophia.lawsonhellu@ihmisoikeusliitto.fi

Samuel Bashmakov

Ihmisoikeuksien asiantuntija / Human Rights Adviser


+358 44 742 0412 samuel.bashmakov@ihmisoikeusliitto.fi

Tommy Lindgren

Kampanjasuunnittelija / Campaign coordinator


+358 44 742 0409 tommy.lindgren@ihmisoikeusliitto.fi

Reetta Helander

Viestintäpäällikkö / Communications Manager


Mediayhteydenotot, viestintä

+358 44 706 2392 reetta.helander@ihmisoikeusliitto.fi

Emilia Rodriguez

Viestintäkoordinaattori / Communications coordinator


+358 44 742 0414 emilia.rodriguez@ihmisoikeusliitto.fi

Niina Karling

Tiedottaja / Communications Officer


+358 44 491 9421 niina.karling@ihmisoikeusliitto.fi

Larissa Rantanen

Talous- ja hallintopäällikkö / Head of Finance and Administration


Taloushallinto, henkilöstöasiat ja hallinto

+358 44 742 0406 larissa.rantanen@ihmisoikeusliitto.fi

Kaisa Puranen

Talous- ja hallintoassistentti / Finance and Administration Assistant


Jäsen- ja lahjoitusasiat, osto- ja myyntireskontra

+358 44 742 0405 kaisa.puranen@ihmisoikeusliitto.fi

Mari Pentti

Vapaaehtois- ja jäsentoiminnan koordinaattori / Volunteer and Membership Coordinator


+358 44 742 0407 mari.pentti@ihmisoikeusliitto.fi

Kerttu Willamo

Koordinaattori / Coordinator


+358 44 742 0410 kerttu.willamo@ihmisoikeusliitto.fi

Sanni Mäntyniemi

Ihmisoikeuksien asiantuntija / Human Rights Adviser


Perhevapaalla

Tue ihmisoikeustyötä

Lahjoita

Vaikuta ihmisoikeuksien puolesta ja tue työtämme. Ihmisoikeudet kuuluvat kaikille.

Tee lahjoitus