Hyppää sisältöön

Yhteystiedot

Ihmisoikeusliitto

Toinen linja 17, 2. krs
00530 Helsinki

Sähköposti
info@ihmisoikeusliitto.fi

Sähköpostiosoitteet muotoa
etunimi.sukunimi@ihmisoikeusliitto.fi

Mediayhteydenotot: Viestintäpäällikkö Reetta Helander, p. 044 706 2392

Ihmisoikeusliiton tilat ovat esteettömät.

Ihmisoikeusliitolla ei ole juristipalvelua tai -neuvontaa, joten valitettavasti emme voi auttaa yksittäisiä ihmisiä oikeudellisissa ongelmissa.

Henkilökuntamme

Lisätietoja

Kaari Mattila

Pääsihteeri / Secretary-General


Johtaminen, vaikuttaminen, ihmisoikeuspolitiikka, kansainvälinen ihmisoikeustyö

kaari.mattila@ihmisoikeusliitto.fi

Martta October

Vaikuttamistyön johtaja / Director of Human Rights Advocacy


+358 44 742 0414 martta.october@ihmisoikeusliitto.fi

Duin Ghazi

Sukupuolittuneen väkivallan vastaisen työn päällikkö / Manager, gender-based violence


+358 44 742 0413 duin.ghazi@ihmisoikeusliitto.fi

Aija Salo

Ihmisoikeuksien asiantuntija / Human Rights Adviser


+358 44 742 0404 aija.salo@ihmisoikeusliitto.fi

Johanna Latvala

Asiantuntija, sukupuolittuneen väkivallan vastainen työ / Adviser, gender-based violence


Tyttöjen sukuelinten silpominen ja nk. kunniaan liittyvä väkivalta, seksuaali- ja lisääntymisoikeudet, vaikuttaminen, koulutuspyynnöt

+358 44 7061447 johanna.latvala@ihmisoikeusliitto.fi

Solomie Teshome

Asiantuntija, sukupuolittuneen väkivallan vastainen työ / Adviser, gender-based violence


Tyttöjen sukuelinten silpominen, seksuaali- ja lisääntymisoikeudet

+358 44 742 0411 solomie.teshome@ihmisoikeusliitto.fi

Anna Salmivaara

Asiantuntija, taloudelliset ja sosiaaliset oikeudet / Adviser, Economic and Social Rights


+358 44 491 9422 anna.salmivaara@ihmisoikeusliitto.fi

Sanni Mäntyniemi

Ihmisoikeuksien asiantuntija / Human Rights Adviser


+358 44 742 0408 sanni.mantyniemi@ihmisoikeusliitto.fi

Samuel Bashmakov

Ihmisoikeuksien asiantuntija / Human Rights Adviser


+358 44 742 0412 samuel.bashmakov@ihmisoikeusliitto.fi

Tommy Lindgren

Kampanja-asiantuntija / Campaign Adviser


Älä riko urheilua -kampanja

+358 44 742 0409 tommy.lindgren@ihmisoikeusliitto.fi

Reetta Helander

Viestintäpäällikkö / Communications Manager


Mediayhteydenotot, viestintä

+358 44 706 2392 reetta.helander@ihmisoikeusliitto.fi

Minna Yläkangas

Viestinnän asiantuntija / Communications Specialist


+358 44 491 9421 minna.ylakangas@ihmisoikeusliitto.fi

Larissa Rantanen

Talous- ja hallintopäällikkö / Head of Finance and Administration


Taloushallinto, henkilöstöasiat ja hallinto

+358 44 742 0406 larissa.rantanen@ihmisoikeusliitto.fi

Kaisa Puranen

Talous- ja hallintoassistentti / Finance and Administration Assistant


Jäsen- ja lahjoitusasiat, osto- ja myyntireskontra

+358 44 742 0405 kaisa.puranen@ihmisoikeusliitto.fi

Mari Pentti

Vapaaehtois- ja jäsentoiminnan koordinaattori / Volunteer and Membership Coordinator


+358 44 742 0407 mari.pentti@ihmisoikeusliitto.fi

Kerttu Willamo

Koordinaattori / Coordinator


+358 44 742 0410 kerttu.willamo@ihmisoikeusliitto.fi

Lotta Mecklin

Kampanja-avustaja


Älä riko urheilua -kampanja

044 742 0403 lotta.mecklin@ihmisoikeusliitto.fi

Heli Markkula

Päällikkö, taloudelliset ja sosiaaliset oikeudet / Manager, Economic and Social Rights


Opintovapaalla

Tue ihmisoikeustyötä

Lahjoita

Vaikuta ihmisoikeuksien puolesta ja tue työtämme. Ihmisoikeudet kuuluvat kaikille.

Tee lahjoitus